Po roce užívání elektr. systému BELLhop, musím konstatovat, že se stal velmi rychle neodmyslitelnou součástí naší školní družiny a neumíme si představit další fungování bez něj. Jeho obsluha je velmi jednoduchá a intuitivní. Dokonce i vychovatelky, které měly strach z práce s počítačem, se naučily ovládat tento systém velmi rychle.

Díky BELLhopu se v první řadě zvýšila bezpečnost dětí při jejich předávání rodičům. Vyzvedávání dětí ze ŠD se zrychlilo. Je velkou výhodou, že můžeme zjistit (i zpětně), pohyb dětí a jejich předávání do kroužků, následně jejich zpětné přijetí do ŠD a také čas odchodu a osobu, která si dítě vyzvedla. Pro naše vychovatelky je toto neocenitelná pomoc. Odpadlo nám nekonečné hledání dětí v případě rozdělení a suplování. Tím šetříme čas, který mohou nyní vychovatelky plně věnovat práci s dětmi. Snížil se stres, který nutně patřil ke každodenní práci pokud chybělo více vychovatelek a rodiče nevěděli komu volat na telefon, když si přišli dítě vyzvednout.

Pokud se nám stalo, že došlo z jakéhokoliv důvodu k výpadku, vždy byli pánové z BELLhopu na telefonu a v přímém přenosu nám pomáhali problém odstranit. Vždy prokázali ochotu a trpělivost v jednání s námi – méně technicky zdatnými pedagogickými pracovníky.

Jana Martišová

vedoucí vychovatelka ŠD
FZŠ a MŠ Barrandov II při PedF UK