Zavedení systému BELLhop ve škole je snadné a rychlé. Pro přehlednost jsme postup rozdělili do následujících kroků:

Montáž terminálu BELLhop

1) PŘÍPRAVA DATOVÝCH ROZVODŮ PRO DVEŘNÍ TERMINÁL

Na místo, kde má být dveřní terminál (nejčastěji na budově vedle zvonků) je třeba nechat od školního informatika natáhnout UTP kabel (je jedno jestli cat5e nebo cat6, stačí 1 ale doporučujeme 2. jako rezervu). Druhý konec kabelu by měl končit v uzlovém bodě počítačové sítě (ideálně RACK), kde bude nutné zapojit kabel do switche pro přístup k internetu a zapojit také napájecí PoE adaptér 230V.

2) PŘIPRAVIT ZAŘÍZENÍ PRO ODBAVOVÁNÍ POŽADAVKŮ V ŠD

Rozhodnout se, na jakých zařízeních se v oddělení ŠD budou požadavky na propuštění žáků odbavovat. (Pevná PC, notebooky, tablety nebo telefony) Vyřešit připojení těchto zařízení do internetu (kabelem, WiFi, přes mobilního operátora, atp…) Systém testujeme na zařízeních se systémem Android s webovým prohlížečem Google Chrome a Windows s Google Chrome a Mozilla Firefox. Úspěšně lze systém provozovat i na některých zařízeních se systém Apple iOS, u tohoto systému nás ale dopředu kontaktujte a ověřte si kompatibilitu konkrétní konfigurace.

3) INFORMOVÁNÍ RODIČŮ A ÚPRAVA ŘÁDU ŠD

Informace pro rodiče můžete použít ty, které jsou na těchto webových stránkách. K tomuto účelu jsou Vám plně k dispozici a můžete si z nich vytvořit kompilaci dle vlastního uvážení.

Doporučujeme také pro inspiraci navštívit stránky škol, které systém mají již nasazený.

4) ZJIŠTĚNÍ POČTU ČIPŮ OD RODIČŮ

Na vyžádání Vám poskytneme připravené žádanky na čipy pro rodiče. Dostanete je v editovatelné podobě a snadno je tak přizpůsobíte svým potřebám.

5) VOLITELNÉ SOUČÁSTI SYSTÉMU

Systém může být volitelně doplněn o informační TV u vchodu do budovy školy. Pokud má být TV také instalována, je třeba s námi dořešit umístění TV, její velikost a tím pádem i cenu TV kompletu. Na místo pro TV je následně třeba přivést 230V a datový kabel UTP.

Systém BELLhop je také možné použít na otevírání dveří osazených elektronickým zámkem. Tuto variantu je s námi také třeba dopředu konzultovat.

6) TERMÍN MONTÁŽE A ŠKOLENÍ

Až budete mít vyřešený bod 1), domluvte si s námi termín montáže a školení zaměstnanců. Ideálně nějaké dopoledne, kdy nejsou paní vychovatelky u dětí a může se na to rezervovat počítačová učebna na 2 – 3 hodiny.

To je asi to nejdůležitější. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.